Nieśmiałe wyznania czytelniczki.
Blog > Komentarze do wpisu

Przeprowadzka? Dylematy...

 

Kolejne awarie bloxa i jego ubogie zaplecze techniczne sprawiły, że poważnie rozważam przeniesienie się w przyjaźniejsze rejony blogosfery. Mój wzrok spoczął na blogspocie, gdzie zaczęłam już ostrożne przymiarki, co by nie wpaść z deszczu pod rynnę: jest mnóstwo opcji samodzielnego zarządzania stroną (a nie tylko dostosowanie się do gotowych szablonów), więc zdecydowanie mogę więcej! Entuzjazm wzrasta...

Ale szkoda mi trochę tej strony, a przenoszenie postów mija się z celem chyba. Nie mówiąc o Waszych komentarzach. Trzeba by to wszystko porzucić. Niełatwa decyzja, ale z czasem będzie jeszcze ciężej ze względu na wkład czasu i 'pracy', a blox nie zapowiada póki co zmian na lepsze (czy zapowiada, a ja o tym nic nie wiem?).

Może ktoś z Was już to przechodził? Macie jakieś sugestie? Użytkownicy blogspota mogliby szepnąć tutaj także słówko, czy warto właśnie tam się osiedlać.

Będę wdzięczna za Wasze wszelkie uwagi – IŚĆ czy NIE IŚĆ, oto jest pytanie! ;)


(Obrazek pochodzi z zasobów internetu)

piątek, 20 sierpnia 2010, maioofka
Tagi: varia
2010/08/20 17:54:51

Polecane wpisy

 • Losowanie /1/

  Home, sweet home :) Wróciłam, zatem czas nadrobić powstałe zaległości. Na swój 'moment' czeka już pięć przeczytanych w ostatnim czasie książek, jednak są sprawy

 • Rusza "Rosja w literaturze"!

  Z inicjatywy Prowincjonalnej Nauczycielki rozpoczyna się nowe wyzwanie czytelnicze, a mianowicie: "Rosja w literaturze" . Zasady uczestnictwa jak i wszelkie po

 • Wakacyjny łańcuszek okołoksiążkowy...

  Zostałam zaproszona do zabawy w łańcuszek blogowy przez Nuttę , stąd dzisiejsza notka nie będzie dotyczyła zaległej lektury („Bestie” Oates pojawią

 • Babcia Dominatorka

  Urodziła się, traf chciał, 1 września 1939 roku – wyjątkowo mało wesoły czas dla noworodków (zresztą zdecydowanej większości data wyjątkowo wrednie się ko

 • Czilałt

  Jako człowiek cokolwiek démodé gardzę telefonią komórkową ale czasami trzeba więc dzwonię pewnego razu do kolegi i zapodaję mu szybki tekst po młodzieżowemu: &#

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
ine-zzz
2010/08/20 19:12:37
Bolgspot jest ok. Odpukać, nawet nie wiem, że z blogiem można mieć jakieś problemy techniczne:) Powtarzam: odpukać!
Ale z drugiej strony, Twój szablon jest bardzo urokliwy...

Pozdrawiam
-
Gość: ultramaryna, 213.134.148.*
2010/08/20 19:16:46
Przeniosłam się na blogspota po trzech latach bytowania na Onecie. Długo nie mogłam się zdecydować, raz byłam już niemal gotowa i w końcu zrezygnowałam. Ale teraz mogę z całą pewnością powiedzieć, że było warto. Nie znam bloxa, więc nie doradzę Ci, gdzie lepiej. Ale jeśli uważasz, że blogspot daje Ci więcej możliwości, to szczerze radzę zaryzykować. Zmiany są czasem potrzebne :)

Pozdrawiam!
-
2010/08/20 20:20:17
Ja zaczynałam na blox.pl i przenosiny na blogspot były dobrym wyborem :)
Ale racja, kopiowanie wpisów to pewna bolączka, chociaż ja jakąś połowę przenosiłam - w sumie docelowo chciałam przekopiować wszystkie, ale osłabłam w tym zamiarze po pewnym czasie. Niestety komentarzy nie da się przenieść.
Ale blogspot jest o tyle wygodniejszy, pewniejszy, ma więcej możliwości. Mądrzejszy jest.
Jeszcze mnóstwo blogów jest na wordpress.com, o tym też myślałaś?
-
2010/08/20 20:34:20
Blox dalej muli. Mnie szkoda wpisów trzyletnich, środowiska bloxowego, ale zastanawiam się nad drugim blogiem.
-
2010/08/20 20:58:37
Przeniosłam z bloxa obydwa blogi - książkowy i koci. O ile w przypadku książkowego skopiowałam zaledwie miesiąc, to w przypadku kociego przeniosłam wszystkie wpisy i komentarze, ot tak po prostu kopiując całość i wklejając do nowego wpisu na blogspocie.

Jestem bardzo zadowolona z platformy blogspot - daje mi dużą swobodę, samostanowienie o wyglądzie strony. Nie bez znaczenia jest to, że blog jest kompatybilny z innymi narzędziami googli, z których też korzystam.
-
maioofka
2010/08/20 23:50:04
Ine-zzz,
Szablon się udał twórcom, to fakt :) Ale kiedy cały serwer regularnie strajkuje to z najładniejszych szablonów nie ma pożytku.

Ultramaryna,
Zmiany kuszą, bo 'zawsze lepiej tam, gdzie nas nie ma' ;) Ale z drugiej strony - mój blog istnieje ledwie kilka miesięcy, więc może za duża zmiana jak na tak młody twór?

Liritio,
Kopiować pewnie mi się nie zechce, ale też im szybciej bym się ruszyła, tym mniej zostawiłabym za sobą, prawda? :) Blogspot całkiem dobrze, niemalże intuicyjnie się obsługuje. Na wordpresie za to w ogóle się nie mogę odnaleźć, bo również tam założyłam konto, żeby za pół roku nie przenosić się znowu. Jest albo zbyt skomplikowany, albo zbyt inny i wymaga wprawy.

-
maioofka
2010/08/20 23:57:09
Nutta,
Właśnie szkoda trochę, bo się człowiek dociera z czasem z miejscem. Różne drobiazgi umilają mi już tutaj pobyt, a nie wszystko mogę zrobić na blogspocie (favicon okazał się moją piętą achillesową). Co prawda nie mam zamiaru usuwać tego bloga, ale taki nieużywany to jak pustostan...

Mbmm,
Czyli zrealizowałaś dokładnie to, co mi po głowie dopiero chodzi. Wnioskuję też nie żałujesz, a to najistotniejsze :)


Dzięki dziewczyny za komentarze! Blogspot chyba mnie przygarnie niedługo ;)
-
lirael
2010/08/21 10:43:09
Ja jestem z blogspotu zadowolona. problemy techniczne zdarzają się, ale sporadycznie. Możliwości w kwestii artystycznej ekspresji (szablony, dodatki, etc) spore.
Nie likwidowałabym starego bloga, zostawiłabym link do nowego i odwrotnie - na nowym podałabym link do starego :)
Trzymam kciuki za udane przenosiny i proszę, podaj nowy adres :)
-
maioofka
2010/08/21 20:10:52
Lirael,
Taki jest plan właśnie: podlinkować oba twory wzajemnie ;)
I oczywiście podam nowy adres, jak tylko decyzja zapadnie.
-
zosik
2010/08/21 20:27:14
A myślałaś o wordpressie? Blox faktycznie ostatnio szaleje i mnie jako czytacza też doprowadza do szału, gdy nie mogę dodać komentarza :/
-
maioofka
2010/08/21 22:05:30
Zosik,
Kielich goryczy się przelał w momencie, gdy naprodukowałam się w odpowiedzi na komentarze (wyjątkowo sobie popuściłam) i wszystko to przepadło, gdyż awaria skasowała zamiast dodać tekst :/ Nie jestem cierpliwa z natury, więc bawić się w takie coś nie będę, tylko zabieram moje zabawki i idę na lepsze podwórko ;)

Wordpressa również delikatnie badam, ale jak na razie nie idzie mi to za łatwo. Albo jest zupełnie inaczej zorganizowany, albo ja jestem mało pojętnym blogerem ;) Ale jego szablony wyglądają jak profesjonalne strony i to robi takie elitarne wrażenie... Za to blogspot jest bardzo intuicyjny i dogadza mi na każdym kroku ułatwieniami.
Decyzja musi zapaść szybko, bo "stosiki" sierpniowe się palą do premiery ;P
-
zosik
2010/08/21 22:53:03
Będą stosiki? A co z odwykiem? :P
-
maioofka
2010/08/21 23:57:58
Zosik,
Będą, będą. Przecież "czasem człowiek musi..." ;))
Teraz czytam:
poczytnik.wordpress.comKontakt: rwanie.bzu@gmail.com

monitoring pozycji